...
pinčesobchod

MSR dospelých: Titul získal Bai He a Jurková

Kategória: Turnaje v SR - Majstrovstvá SR / 05 Marca 2017

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien pre rok 2017 sú už minulosťou. Titul získal „Číňan“ a Eva Jurková.

Dvojhra mužov priniesla viacero prekvapení. Pištej so Šeredom ako najväčší favoriti turnaja sa tento raz prebojovali „len“ do semifinále. Šereda mal na mále už v osemfinále, kde sa narobil na postup s juniorom Tiborom Špánikom v siedmich setoch, no nakoniec cez Lelkeša prešiel až do štvorky. Tam však už bol nad jeho sily Bai He, neskorší suverénny víťaz majstrovstiev.

V opačnej časti pavúka mal byť favoritom Pištej. Ten sa potrápil vo štvrťfinále so Samuelom Kalužným, no stop mu vystavil až Samuel Novota, ktorý predtým vyradil po dráme Thomasa Keinatha. Novota si tak zahral prvé finále v kariére.

V ňom mal pevnejšie nervy Bai He, ktorý vyhral 4:1 na sety, keď Novota nezvládol kľúčový moment zápasu vo štvrtom sete, keď za stavu 10:9 nevyužil setbal. Treba však povedať, že Bai He vyhral zaslúžene.

Pri neúčasti Ódorvej a Balážovej bola najvyššie nasadenou hráčkou medzi ženami Tatiana Kukuľková. Tá stroskotala už v osemfinále na rakete Uríkovej, a tak finále si napokon zahrali rovesníčky Jurková a Truksová.

Zlato získala Eva Jurková, ktorá vo finále nestratila ani set a stala sa prvýkrát majsterkou Slovenska. Aby toho nebolo málo, Jurková pridala zlato aj zo štvorhry a mixu.

Dvojhra mužov

Bai He - Novota 4:1 (8, 11, -9, 12, 8)

Dvojhra žien

Jurková - Truksová 4:0 (8, 7, 9, 4)

Štvorhra mužov

Pištej, Šereda - Péter, Kopányi 3:0 (13, 10, 7

Štvorhra žien

Jurková, Truksová - Grigelová, Kukuľková 3:0 (10, 9, 6)

Mix

Thomas Keinath, Jurková - Michal Pavolka, Truksová 3:1 (8, -11, 8, 9)
Komentáre: 0

Zanechal komentár

antispam image